הדברת חשופיות בגינה

החשופית הוא חילזון ללא קונכייה, הנמשך לאזורים שקיימת בהם לחות גבוהה. במהלך הזחילה יוצרת החשופית שביל ריר מבריק. שבילי הריר המבריקים הללו מעידים על פעילות החשופיות בגינות, על קירות, ובתוך בתי מגורים.
החשופית אינה גורמת לנזק כלשהו אך היא מעוררת גועל בקרב אנשים רבים והם פונים לשירותי הדברת חשופיות בגינה. כדי להתקיים זקוקה החשופית לסביבה עתירת לחות, שאותה היא מוצאת בגינות, בבורות ביוב, במערכת הביוב הביתית, ובסביבת עציצים.

מזון

החשופית ניזונה ממזון עשוי טחב וממזון צמחי, וכן ממזון של כלבים ומרעלים המפוזרים נגד מכרסמים (רעלים אלה אינם פוגעים בחשופית).

הטיפול

תרופת סבתא מספר 1… בירה

באזורים שאתם רואים בהם פעילות של חשופיות, ניתן לפזר צלוחיות קטנות המכילות בירה לבנה. במקרה זה תמצאו לפעמים בבוקר בתוך הצלוחיות בנוסף לבירה חשופיות מתות.

תרופת סבתא מס 2… מלח

אם גיליתם ריכוז של חשופיות בחצר או מתחת לעציץ, ואתם רוצים להרוג אותן, ניתן להשתמש במלחייה הביתית ולפזר עליהם מלח. המלח סופח את הנוזלים מגופן ומייבש אותן למוות.

פעולות מניעה

כדי לצמצם את פעילות החשופיות בחצר יש לנסות לצמצם את מקורות הלחות במיוחד בסביבת עציצים, ולפנות ג'אנק המשמש להן כמסתור.

רעלים

ניתן לקנות רעלים נגד חשופיות וחלזונות, הנמכרים כחוק לציבור הרחב במשתלות ובחנויות גינון.

בטיחות

יש להקפיד על כל הוראות השימוש והאחסנה של רעלים, מכיוון שחלקם רעילים לבעלי דם חם, וכפי הנראה בדיוק כמו שחשופיות נמשכות למזון לכלבים, עלולים חלק מהכלבים להימשך לרעל.