על המחבר

עלי, בועז קייזרמן. ועל הספר.

נולדתי וגדלתי במושב קדרון להורים שעסקו בחקלאות והושפעתי רבות מהחיים בסביבה הכפרית.
מאז הילדות התעניינתי בעולמם המופלא של בעלי החיים שפגשתי בחצר, בשדות, ובספרים. את בית הספר התיכון עזבתי באמצע כיתה י"א והצטרפתי לשנת שרות של תנועת המושבים.

……..בסוף בינואר 1995 התייצבתי בבקו"ם והשתחררתי משרות של שש וחצי שנים בצה"ל בדרגת סרן, התפקיד המשמעותי ביותר שביצעתי היה מפקד פלוגת חרמש. במהלך הפיקוד על הפלוגה הסתבר לי שאני לא מצליח להבין את הכתוב לפני בפקודות, בלוחות התדריכים ובבלוק הכתיבה שלי ולעתים קרובות גם לעקוב אחר הפקודות הניתנות ברשת הקשר.
באבחון שעשיתי באופן פרטי הציגה בפני ד"ר איה מסר את העובדה שאני סובל מהפרעות למידה קשות. את הפיקוד על הפלוגה ואת כל הדרך עד לאותו תפקיד הצלחתי לעשות בזכות מוטיבציה גבוהה, כריזמטיות, כושר אלתור, והתמדה.
בגיל 25 כשהבנתי שאני לא יכול להבין ולהפנים את הכתוב לפני החלטתי להשתחרר מצה"ל שהיה פסגת שאיפותיי, ופניתי לדרך חדשה.
במהלך הפיקוד על הפלוגה התחלתי להכיר בתכונה שמלווה אותי מאז הילדות, כושר אלתור ויכולת לחשוב על רעיונות מקוריים. מחשבות אלה מופיעות כהברקות ללא כל סיבה, או לאחר תהליך חשיבה שנמשך שנים על מצב מסוים או בעיה. ברוב המקרים לא מצאתי קשר בין רמת הידע שרכשתי או נחשפתי אליו בעבר לבין הפתרון שמצאתי לבעיה. תכונה זו הובילה אותי לעסוק ביזמות ופיתוח של מוצרים שונים.
בשנת 1996 לאחר השחרור מצה"ל הגשתי בקשת הפטנט הראשונה בחיי על רעיון לאבטחת אקדח בנרתיק מפני חטיפת האקדח, הנקרא נרמ"ט.
במקביל לעיסוק בנרמ"ט התפרנסתי מעבודת אבטחה בבורסה ליהלומים ברמת גן והרצתי פרויקטים נוספים שעסקו בפיתוח מוצרים. במהלך פעילות זו עסקתי בפיתוח כלי עובדה לריצוף שנקרא סרגל ריצוף בפרויקט זה הצלחנו לקבל מענק ממס"ר (משרד שפעל במסגרת משרד המדען הראשי.) גם רעיון זה לא היגיע לכדי בשלות עסקית.
בשנת 1999 כשהבנתי שהנרמט לא מצליח להגיע לקו הגמר על פי התוכנית החלטתי להצטרף לאבי ולהתפרנס מהדברת מזיקים תברואית.
את העיסוק בהדברת המזיקים הכרתי עוד בילדותי כשעבדתי ביחד עם אבא בריסוס אוטובוסים של חברת אגד כנגד תיקנים שביצענו במשך שנים ובעבודות הדברה רבות נוספות, ובריסוסים חקלאיים הרבים שביצענו בשדה.
מייד עם תחילת העבודה הבנתי שהעיסוק בהדברת מזיקים תברואית הוא אתגר מקצועי, עסקי, ושווקי. והתחלתי בתהליך ארוך של לימוד וחשיבה בתחומים אלה כשהמורה העיקרי שלי הוא אבי.

DSCF9822
ככל שהעמקתי בלימוד המקצוע ובעבודה השוטפת הבנתי שקיים צורך רב במציאת פיתרונות חדשים להדברת המזיקים וגם התחום השיווקי מצריך חשיבה מעמיקה.
כעבור כמה חודשים של עבודה צמודה עם אבי הבנתי שקיים פער גדול בין הידע הקיים בקרב המדבירים לבין הידע שקיים בקרב הציבור על נושא ההדברה ובהצלבת הבנה זו עם האתגרים השיווקים שאיתם התמודדנו הבנתי שספר שיעסוק בהדברת מזיקים יצליח לתת מענה לשתי בעיות אלה.
בשנת 2001 נכשלתי במבחן הקבלה לקורס הדברה כשלא הצלחתי לענות על שאלות של חישוב נפח ואחוזים ולאחר כשנה של לימודים עם מורה למתמטיקה הצלחתי לעבור את מבחן הכניסה והתחלתי קורס הדברה אותו סיימתי בהצטיינות.

על כתיבת הספר

כתיבת הספר ארכה כ 8 שנים והוא ליווה את כל השלווים אותם עברתי כמדביר, בהתחלה הכתיבה הייתה מהוססת והיא לוותה בשאלות רבות ששאלתי את עצמי, ואת אבי. כמובן שחיפשתי תשובות בספרות הרבה שקראתי בנושא, ולרבות מהשאלות הצלחתי לקבל תשובה

אך בחלק גדול מהמקרים הבנתי שבתשובות חסר משהוא, שהיה לנגד עניי ואפילו הסתתר בין דפי הספר שכבר כתבתי אבל לא הצלחתי להבין מהו, בחיפוש אחר התשובה קיבלתי עזרה רבה מהמזיקים עצמם שנלחמו בי בכל עוצמתם ובתוך כך חשפו בפני את סודם, בנוסף עזרו לי מאוד כל אותם לקוחות ששאלו אותי שאלות ורצו פתרונות, אמיתיים. בסוף לאחר כמה שנים של חשיבה וכתיבה הצלחתי להשלים את הפזל ולהבין שהפתרון האמיתי לבעיות שגורמים המזיקים התברואיים אינו נמצא בחומרי ההדברה אלה בסביבה המלכותית אותה אנו יצרנו. שוב עברו שנים של התבוננות, חשיבה וכתיבה של הפרקים העוסקים בנושא הסביבה והמבנה עד שבסופו של דבר מאוסף של מאמרים על מזיקים שונים ומשונים שאין בניהם שום קשר עמד לנגד עניי ספר בנושא הדברת מזיקים ובו כתובה שיטה להדברה ומניעת מזיקים תברואיים המבוססת על הסביבה המלכותית בה אנו חיים.
במקביל לכתיבת הספר העסיקו אותי שאלות רבות בנוגע למקומי כמדביר מבחינה עסקית ביחס למתחרים, ללקוחות, ולמטרות העסקיות שאליהן אני שואף,
עם הזמן הבנתי שבתחרות כנגד מתחרי על כל לקוח ובהצעות המחיר גם אם אנצח אשאר בסופו של דבר מופסד.
לאט לאט מצאתי את עצמי מקדיש את זמני לעיסוק בכתיבה, ובמחקר ופיתוח, במקומות אלה הרגשתי שאני מתמודד כנגד אתגרים אמיתיים, שם נמצאת הדרך לפסגות שטרם נכבשו.
כדי שמחשבה תהפוך לפרויקט עסקי מצליח היא צריכה להיות גדולה יותר מההוגה שלה בכך שבתוכה יצטברו אנרגיות שיובילו אותה בכוחות עצמה ויאפשרו לה למצאו את מקומה בליבו של מי שאליו היא נשלחה.
הספר סביבה משולבת הוא הפרויקט העסקי הראשון אותו אני מוציא לאוויר העולם וכולי תקווה שהוא ימצא את מקומו בליבו של כל אדם אשר יקרא בו, והוא יוביל אותי למקומות לפסגות שאליהן אני הולך.
כספינת הדגל לספר 'סביבה משולבת' מספר מטרות:

  • להיות אמצעי שווקי שבעזרתו אגדיל את מאגר הלקוחות הקבועים מהמגזר הפרטי והעסקי.
  • להיות כלי שווקי למוצרים ולשירותים שונים בתחום ההדברה.
  • להיות כלי להטמעת שיטות בניה והתייחסות סביבתית בקרב הציבור.
  • לצמצם את הפגיעה בסביבה כתוצאה מפעולות ההדברה.

 

סוס וירטואלי או סוס אציל.

במהלך השנים התלבטתי רבות מהי הדרך למצות את הפוטנציאל השיווקי הטמון בספר, היה לי ברור שככל שיותר אנשים יחשפו לספר כך תגדל כמות האנשים שיפנו אלי בסופו של דבר שקלתי למכור את הספר בחנויות לכלי עבודה ובאופן ישיר ללקוחות.
ובמקביל תיכנתי ליצור אתר אינטרנט שיעסוק בקידום מכירות לספר שדרכו ניתן יהיה להזמין ספרים, מאחר ולא ראיתי את הספר עצמו כמוצר אלה ככלי שווקי הבנתי שעצם מכירתו תגביל את כמות האנשים שיחשפו אליו ולכן שקלתי לחלק אותו כמקדם מכירות ללקוחות, אך עליות ההדפסה הגבהות של ספר מנעו ממני לדבוק בשיטה זו.
בשיחות הרבות שניהלתי עם חברים ואנשי שווק שונים עצות רבות וטובות עד שבאחת משיחות הטלפון עם חברי הטוב איתי פרימן בנוגע לדרכי השיווק של הספר ולמינופו כמקדם מכירות נפל לי האסימון… והבנתי שהפיחתו של הספר לספר וירטואלי תאפשר לי לחשוף אותו לעשרות אלפי קוראים ללא עליות הכרוכות בהדפסת הספר והפצתו ובכך להגדיל את סך הלקוחות שיפנו אלי לקבלת שרותי הדברה ולקניית מוצרים.

הדיל העסקי

כוונתי היא ליצור עם הקורא מעין הסכם בלתי מחייב…. אני אחלוק איתכם את כל הידע….. אספר לכם את כל מה שאתם צרכים לדעת כדי לבצע פעולות מניעה אפקטיביות ואתן לכם אתן הכלים לזהות מיהו המזיק כשנגדו אתם מתמודדים ולעתים גם עצות להדברת המזיק, ובמידה ולא תצליחו לפתור את הבעיה בכוחות עצמכם, תשקלו לשכור את שרותי כמדביר או תבחנו את סל מוצרי ההדברה שאני מציע למכירה. מקווה לפגוש אתכם בהקדם כגולשים באתר או כלקוחות מרוצים..