כדאי לדעת – הדברה, חרקים ומידע נוסף

מחלקת התברואה העירונית
מחלקת התברואה העירונית אחראית לתת לתושבים את המענה לבעיות שגורמים מזיקים התברואיים הפועלים בשטחים הציבוריים. במחלקת התברואה קיים הידע, הציוד והרישיונות לביצוע רוב עבודות ההדברה.

רעלים ורעילות
אחת השיטות המקובלות ללחימה נגד בעלי חיים מזיקים היא שימוש ברעלים. השימוש ברעלים נגד חרקים, מכרסמים, ועשבים, נחשב לפעולה פשוטה וכמעט מובנת מאליה לחלק גדול מהציבור; אך בפועל השימוש ברעלים נחשב להליכה על חבל דק מסיבות שונות.

ביתכם מבצרם של המזיקים התברואיים
לעתים כשאתם עוברים לגור בבית חדש מקבלים את פניכם מזיקים תברואיים שגרים בבית זה מכבר. כדי להימנע מקבלות פנים מצמררות, יש לבצע לפני סגירת חוזה ההשכרה או הקנייה בדיקות לאיתור מזיקים תברואיים ובעיות במבנה המאפשרות למזיקים לחדור לתוכו. בדיקות אלה עשויות לחסוך

בטיחות
פרק הבטיחות יעסוק בארבעת הנושאים האלה, אך הוא אינו יכול להחליף את ההיגיון הבריא שצריך להיות לכל אדם המעורב בפועלת הדברה ולהנחיות המחייבות על פי חוק המופיעות בתווית של כל תכשיר הדברה.

אנטומופוביה
אנטומופוביה וחרדה ממזיקים תברואיים.

הדברת עשבי בר
פרק זה יעסוק בנושא עשביית הבר על קצה העלה. מטרת הפרק היא לתת לקורא רקע כללי בנושא ובתוך כך לאפשר לו להימנע מהנזקים הישירים והעקיפים העשויים להיגרם מעשביית הבר

ייעוץ הדברת מזיקים לעסקים בתחום המזון
תעשיית המזון היא כותרת כללית למערכת מורכבת הכוללת מערך הספקה והפצה, מחסנים, מטבחים, חדרי אוכל, וחנויות, המאפשרות לכל אדם גישה למזון.

פינת חי
במקומות רבים בארץ קיימות פינות חי שמגדלים בהן בעלי חיים שונים, החל מסוסים וגמלים, דרך חיות טרף מיובאות, ועד עופות למיניהם ומכרסמים שונים. בחלק מפינות החי יש בעל חיים אחד ובחלק אחר יש מגוון חיות שלא היה מבייש אפילו את נוח בתיבה.

ריחות רעים
ריחות רעים הם בעיה נפוצה יחסית, הנובעת מסיבות שונות ומגוונות, שחלקן קשור באופן ישיר לתחום ההדברה. במקרים רבים יש השפעה ישירה של שיטת הבנייה על הופעת ריחות כמו גם על היכולת לאתר את מקור הריח ולהרחיקו.